AKTUALNOŚCI

 

  Na dzień 29.03 br. planowana wycieczka przedmiotowa do Warszawy na Giełdę Papierów Wartościowych oraz do Polskiej Mennicy Skarbowej. Organizator - P. A. Goldyszewicz.
06.03.2012 Na dzień 21.03 br. planowany jest wyjazd klas II, III i IV TMH na Targi automatyki – AUTOMATICON 2012 do Warszawy. Organizator - P. T. Wilamowski.
06.03.2012

Wyjazd maturzystów na UMK

6 marca 2012 uczniowie z klas czwartych technikum ekonomicznego, mechatronicznego oraz logistycznego wzięli udział w XIX Targach Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2012 na UMK. Maturzyście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną kilkunastu szkół wyższych – uniwersytetów, politechnik, szkół wojskowych i morskich oraz wyższy szkół zawodowych. Atrakcyjność wyjazdu zwiększyła możliwość uczestniczenia w szeregu pokazów i doświadczeń, m. in. z mechaniki wspomaganej komputerowo, prezentacjach pracy robotów czy możliwości laserów. Przyszli ekonomiści mogli dowiedzieć się , dlaczego warto studiować ekonomię na UMK.

Kolejnym punktem programu była Wyższa Szkoła Bankowa, z którą ZSZ ma od lat podpisaną umowę o współpracy. Zwiedzaliśmy kompleks nowoczesnych budynków, poznaliśmy zasady korzystania z księgozbioru przez Internet, usłyszeliśmy o możliwościach założenia własnej firmy przy wsparciu specjalistów z Inkubatora Przedsiębiorczości oraz dowiedzieliśmy o różnego rodzaju programach wymiany studenckiej, praktykach zagranicznych i stypendiach. Wyjazd organizowany był, jak co roku, przez doradcę zawodowego ze Szkolnego Ośrodka Kariery w ZSZ.

06.03.2012  

Drodzy gimnazjaliści, już wkrótce będziecie mieli okazję odwiedzić naszą szkołę i naocznie przekonać się, że warto tu kontynuować swoją edukację. Specjalnie dla Was przygotowujemy Dzień Otwarty (09.05.2012 r.). Tego dnia czekać będzie na Was wiele atrakcji. Postaramy się pokazać Wam naszą szkołę taką, jaką ona naprawdę jest. Pokażemy wam nasze osiągnięcia, projekty, które realizujemy i zapoznamy Was z naszą tegoroczną ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji. Już teraz zapraszamy do działu REKRUTACJA.

 

13.02.2012

Uczennica klasy I TE/THO Stefania Efczyńska zajęła III miejsce w konkursie plastycznym "Walentynkowy czar" organizowanym przez WDK, zaś uczennica Agnieszka Dzikowska otrzymała wyróżnienie.

05.03.2012

Dnia 14.03. br. godz. 11:00 - lekcja historii w WDK, uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość obejrzeć film

 „W ciemności” w reżyserii Agnieszki Holland.

20.02.2012

W dniach 20 i 21 lutego w ZSZ odbyły się kolejne zajęcia z unijnego projektu "Jestem uczniem - będę pracownikiem" skierowane dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z zakresu doradztwa zawodowego. Grupa uczniów posiadających opinie poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz orzeczenia o niepełnosprawności uczestniczyła w warsztatach, na których zapoznała się z ofertą Powiatowego Urzędu Pracy w Wąbrzeźnie, Młodzieżowego Biura Pracy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych, które w najbliższej przyszłości wejdą na rynek pracy. We wtorek uczniowie wyjechali z doradcą zawodowym do Torunia, gdzie zwiedzali zakład pracy chronionej Elana Pet. Poznali specyfikę pracy takiego zakładu, m.in. linię do utylizacji i recyklingu tworzyw sztucznych oraz warunki pracy osób niepełnosprawnych, które tam są zatrudnione. Kolejnym etapem wycieczki było spotkanie w kawiarni i galerii "Przydasie" prowadzonej przez fundację "Feniks", która zatrudnia osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Osoby te, mimo ciężkich chorób, z powodzeniem funkcjonują w założonej przez fundację firmie. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach artystycznych. Na koniec uczestnicy projektu spotkali się z liderem Klubu Pracy w Ochotniczym Hufcu Pracy.

 

 
10.02.2012

 

Zgodnie z tradycją obowiązującą we wszystkich szkołach również w naszej w piątek 10 lutego odbyła się studniówka. W pierwszym tak ważnym balu dla uczniów kończących szkołę wzięły udział trzy klasy: IV TE/TMH, z wychowawcą p. Aleksandrą Goldyszewicz, IV THO, z wychowawcą p. Stanisławą Kowalską, oraz IV TL, z wychowawcą p. Aleksandrą Ługiewicz. O siedemnastej trzydzieści uroczystość rozpoczęły dźwięki poloneza i wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać interesujący układ taneczny przygotowany przez czwartoklasistów pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego. Okazało się, że młodzież obdarzona została talentem tanecznym, ponieważ polonez w ich wykonaniu przypadł wszystkim do gustu. Gdy zapadła cisza, głos zabrał pan dyrektor Stanisław Bytnar, który życzył uczniom klas czwartych powodzenia na egzaminie maturalnym i szampańskiej zabawy. Miłe słowa do maturzystów w imieniu rodziców skierowała pani Beata Błażejewicz, która podziękowała też nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Symboliczną oznaką wdzięczności były kwiaty, jakie otrzymali zarówno wychowawcy, jak i wszyscy pozostali nauczyciele. Wszystkich w dobry nastrój wprawiły skecze przygotowane przez czwartoklasistów. Nieme scenki parodiujące egzamin maturalny uczniowie zilustrowali dowcipnie dobranymi fragmentami utworów muzycznych oraz przedstawili intrygujący pastisz koncertu chóru gospel. Po występie rozległy się gromkie brawa, które były nagrodą za ciekawy program artystyczny.  Nie pozostało nic innego, jak tylko udać się do restauracji „Oaza”, gdzie rozpoczęła się trwająca aż do rana wyśmienita i niezapomniana zabawa.

 

 

 

Zobacz zdjęcia >>

08.02.201 Ferie zimowe 13.02 - 26.02 br
08.02.201 Rekolekcje Wielkopostne`2012, 02 - 04 kwietnia, rozpoczęcie godz. 8.15
08.02.2012 Tradycyjnie już 03 marca br.  planowana jest pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
07.02.2012 Przewodnicząca zespołu przedmiotów zawodowych mgr Aleksandra Goldyszewicz zorganizowała spotkanie z pracownikiem NBP Oddział w Bydgoszczy P. Grzegorzem Hinzem na temat "Andrzej Heidrich - twórca polskich banknotów" zobacz >>. Udział w spotkaniu wzięli nauczyciele ZSZ i ZS we Wroniu oraz młodzież.
07.02.2012 Koła zainteresowań działające przy ZSZ pobierz >>
23.01.2012 Nowy plan na II sem. r. szk. 2011/12 dla Technikum Uzupełniającego i Szkoły  Policealnej (w systemie zaocznym) można pobrać w dziale dokumenty szkolne oraz tutaj >>
17.01.2012  

Zaproszenie na wycieczkę edukacyjną do Centrum Nauki Kopernik do Warszawy.

Planowane terminy - 05 czerwca oraz 19 czerwca  2012 r. W programie: więcej >>

 

10.01.2012
Nowa podstawa programowa.

Od 1 września 2012 r. w technikach oraz szkołach zawodowych i policealnych będzie obowiązywała nowa podstawa programowa. Treść rozporządzenia

Podstawa programowa kształcenia w zawodach / Załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 stycznia 2012 r. Załącznik

Treść uzasadnienia

Zmiana kształcenia zacznie obowiązywać we wszystkich pierwszych klasach tych szkół. Takie rozwiązanie wprowadza rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 4 stycznia 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach. W najbliższych dniach zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw. W nowej podstawie określone zostały m.in. wiedza i umiejętności, jakie musi posiąść uczeń w trakcie nauki. Każdy uczeń szkoły zawodowej będzie musiał nauczyć się m.in. zakładania i prowadzenia firmy.

Więcej >>

 

02.01.2012

Pomóżmy naszej absolwentce Agnieszce i jej choremu synkowi Olusiowi czytaj więcej >>

1% podatku dla Olka - Fundacja serce dziecka.

Historię Olusia możecie Państwo przeczytać na jego stronie internetowej: www.olekpesta.eu >> oraz na stronie Fundacji: www.sercedziecka.org.pl

 

22.12.2011 Spotkanie świąteczne dyrekcji, grona pedagogicznego, emerytów i pracowników ZSZ
22.12.2011 Szkolna wersja Jasełek z inicjatywy uczennic z kl. II TE/THO Joanny Weiher i Natalii Kozłowskiej przygotowana pod opieką p. E. Rutkowskiej.

W ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi w Zespole Szkół Zawodowych  wystawione zostały jasełka. Przedstawienie pod kierunkiem p. Ewy Rutkowskiej przygotowali uczniowie z wielu klas naszej szkoły. Wcielili się oni w  role różnych postaci biblijnych. Był to pierwszy taki spektakl w szkole, dlatego cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ponadto aktorzy dobrze poradzili sobie z tekstami i kolędami. Wydarzenie to na pewno zostanie na długo zapamiętane przez wszystkich widzów.

20.12.2011   Sprzedaż gazetki szkolnej Duża Przerwa nr 37 pobierz >>
18.12.2011 18 grudnia 2011 Stowarzyszenie „Inicjatywa” oraz 77 DH „Zbuntowani” zorganizowali marsz na orientację na terenie naszego miasta. Czytaj więcej >>
 
  Projekt "Jestem uczniem - będę pracownikiem" okres realizacji: 01.08.2011 - 31.07.2012

PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI
Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”
Działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa  zawodowego”

więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie  >>

 

  W dniu  15 grudnia 2011 roku w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zorganizowane przez Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Sekcję Emerytów i Rencistów ZNP w Wąbrzeźnie. Spotkanie było jednocześnie okazją uhonorowania dostojnego jubilata Pana Jana Sobolewskiego za swoją dotychczasową pracę. Pan Jan z zawodu nauczyciel, oficer Wojska Polskiego, długoletni dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Wąbrzeźnie do Związku Nauczycielstwa Polskiego należy od 75 lat.  W związku z tym został uhonorowany przez Zarząd Główny ZNP w Warszawie oraz przybyłych gości, m.in. Starostę Wąbrzeskiego i Burmistrza Wąbrzeźna kwiatami oraz drobnymi upominkami. Następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali jubilatowi nie sto lecz dwieście lat. Pan Jan nie krył swojego wzruszenia, po wszystkim podziękował swoim przyjaciołom za tak liczne przybycie i ciepłe słowa. (Materiał zaczerpnięty ze strony Starostwa wąbrzeskiego).
14.12.2011 Trwają dodatkowe zajęcia wyrównawcze z matematyki

zobacz zdjęcia >>

08.12.2011  

Wyjazd uczniów -10 z kl. II, III ,IV TE i III THO na Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Kazimierza  Sokołowskiego organizowanym przez Wydział Ekonomii i zarządzania UMK Toruń pod opieką P. A. Goldyszewicz.

 

06.12.2011 Mikołaj i Panie Mikołajowe nie zapomnieli też o naszej szkole.
02.12.2011 Agata Kunicka z kl. III TE i Karolina Heberlejn z IV TL w roku szkolnym 2011/2012 otrzymywać będą stypendia przyznane przez Zarząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
02.12.2011 Wyniki szkolnego konkursu matematycznego pobierz >>
29.11.2011

W dniu 29.11 br. nauczyciele religii: ks. Dariusz Pukalski i p. Sandra Różyńska zorganizowali etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Uczennica klasy III THO Ewelina Sukiennik zdobyła 42 punkty i przeszła do etapu diecezjalnego, który odbędzie się w marcu 2012 roku w Toruniu. Ewelinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

22.11.2011

 

Wąbrzeska jesień literacka

 

W dniu 22.11 br. w sali kolumnowej Wąbrzeskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego dla Osób Niepełnosprawnych o Złoty Kałamarz i Konkursu Recytatorsko-Teatralnego o złotą maskę. Miło nam poinformować, że zdobywcą Złotego Kałamarza został uczeń klasy I d wz - Radosław Błażejewicz za opowiadanie "Top kura domowa". Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawował nauczyciel języka polskiego P. Karol Alichnowicz. Pobierz >>

Zaś uczennica kl. II d wz Karolina Reddmann otrzymała nagrodę Starosty wąbrzeskiego. Uczennicę do konkursu przygotowała P. Joanna Górecka.

Organizatorem konkursów jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachikowskiego.

 
23.11.2011 Zachęcamy do przeczytania wywiadów z podróżnikami, które przeprowadzili uczniowie działający w Klubie Turystycznym Włóczykij czytaj >> (dział Galeria 2011).
22.11.2011

 

 

W dniach 22-24.11 br. - próbna matura z Operonem.

 

21.11 2011

Wycieczka do Centrum Wspinaczkowego GATO

Dnia 21.11 2011 r. odbyła się wycieczka do Centrum Wspinaczkowego GATO. GATO mieści się przy miejskim lodowisku Tor Tor przy ul. Bema. Uczestnikami grupy byli uczniowie ZSZ Wąbrzeźno którzy pojechali w ramach działania w naszej szkole Klubu Turystycznego. Opiekunami grupy byli nauczyciele biologii i geografii pp. Szymon Krawczyk i Wojciech  Trzciński. Przygoda ze wspinaczką skałkową często zaczyna się właśnie na takich ściankach i tym razem kto wie  co okaże się w przyszłości? Wszyscy uczestnicy byli przejęci i podekscytowani ponieważ jest to sport bardzo odpowiedzialny. Każdy trzymając linę jest odpowiedzialny za życie, a co najmniej za zdrowie swojego partnera. Kilka godzin zabawy i siłowania się ze ścianami wystarczyło, aby mieć zmęczone ręce niestety niezdolne już do dalszej wspinaczki. Zadowolenie i satysfakcja jednak ogromne. Po wspólnym zdjęcie oraz pizzy grupa wróciła do Wąbrzeźna.

 

17.11.2011 Tegoroczną laureatką stypendium Prezesa Rady Ministrów została uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego Marta Grzegorczyk. Marta naukę w roku szkolnym 2010/2011 zakończyła średnią 5,11. Gratulujemy! czytaj artykuł w Gazecie Wyborczej >>

 

11.11.2011 W dniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy IV TL zaprezentowali program okolicznościowy w kościele p.w. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
10.11.2011

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczysty apel  - 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez klasę IV TL pod opieką PP. A. Ługiewicz i E. Turek. Zobacz zdjęcia >>

 

 

Z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości dnia 10 listopada w ZSZ w Wąbrzeźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca to ważne wydarzenie.

Młodzież i grono pedagogiczne, zgromadzeni w sali gimnastycznej naszej szkoły, obejrzeli spektakl poświęcony powrotowi Polski do macierzy. W tym roku uczniowie kl. IV TL zaprezentowali słowno-muzyczny montaż, na który składały się różnorodne teksty literackie, źródłowe i pieśni. Puentę spektaklu stanowiło wykonanie tytułowej piosenki z popularnego programu telewizyjnego Kocham Cię, Polsko! Młodzież dobrze poradziła sobie z trudnym repertuarem, a występ przypadł do gustu publiczności. Spektakl uświetnił też wokalny występ uczennicy kl. IV THO, Małgorzaty Jeziorowskiej, która wykonała piosenkę Rozkwitały pąki białych róż. Po występie młodzieży głos zabrał dyrektor szkoły, Stanisław Bytnar, zwracając uwagę na symboliczne znaczenie w życiu każdego Polaka daty 11 listopada. Podziękował też uczniom oraz pp. Aleksandrze Ługiewicz i Ewie Turek za przygotowanie szkolnej uroczystości.

 

  Wykaz zbiorów specjalnych (pyty CD, DVD, kasety VHS) znajdujących się w MCI można znaleźć na stronie biblioteki  http://bibliotekazsz.prv.pl/ w dziale zbiory >>
23.10.2011 Klub Włóczykij  organizuje wycieczkę edukacyjną do Londynu więcej >>
22.10.2011 Zajęcia wyrównawcze z matematyki rozpoczęte

na zdjęciu - grupa z klasy IV TMH

więcej zdjęć >>

     Dnia 22.10.2011r młodzież dwóch klas maturalnych: IV THO i IV TMH rozpoczęła 84-godzinne zajęcia wyrównawcze z matematyki w ramach projektu unijnego "Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim". Zajęcia dodatkowe z matematyki  pozwolą uczniom na przypomnienie treści zapomnianych, pogłębienie i usystematyzowanie zdobytych wiadomości oraz mają służyć mobilizacji uczniów do systematycznej i samodzielnej pracy. Mają one pomóc uczniom zdać jakże ważny w ich życiu egzamin – egzamin maturalny, ale także osiągnąć jak najlepsze wyniki by zapewnić sobie miejsca na listach przyjętych na wyższe uczelnie.
      Zajęcia  prowadzą  nauczyciele matematyki z naszej szkoły: p. L. Bytnar oraz p. L. Szczygłowska - Rarus. Odbywają się one w tygodniu nauki po lekcjach oraz w soboty w godzinach  od 8:00 do 12:00. W ramach zajęć młodzież otrzymuje następujące formy wsparcia: możliwość uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach, wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu, pamięć przenośną oraz materiały biurowe na zajęcia.
Mam nadzieję, że aktywny udział uczniów w zajęciach wyrównawczych  pomoże im uwierzyć we własne siły i umiejętności, a wyniki na egzaminie maturalnym z matematyki  będą jak najwyższe.   

                                                                                                                         

T. Gierszewski - koordynator szkolny projektu

 

19.10.2011 Uroczystość otrzęsin i ślubowania klas I - godz. 11:00 zobacz zdjęcia >>
 

W środę, 19. października 2011 r., w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie, odbyła się długo oczekiwana przez brać szkolną uroczystość - otrzęsiny klas pierwszych. Tradycja na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych i jak co roku zgromadziła w sali gimnastycznej - oczywiście oprócz samych zainteresowanych - żądnych igrzysk uczniów klas starszych oraz grono pedagogiczne. Dyrektor Gierszewski w mowie poprzedzającej ślubowanie zwrócił zgromadzonym uwagę na szereg obowiązków wynikających z przywileju bycia uczniem Zespołu Szkół Zawodowych. Powtarzając za przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego słowa roty - pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar szkoły nie splamić go czynem niegodnym ucznia, być odpowiedzialnym za swoje sądy i czyny oraz zobowiązali sie do pomocy koleżeńskiej. Po ślubowaniu odbył się turniej klas pierwszych, w którym na próbę wystawione zostały ich talenty artystyczne, wokalne i sportowe. W tym roku zwyciężyła klasa łączona Technikum Mechatronicznego i Mechanicznego, otrzymując z rąk dyrektora puchar przechodni. Ponadto laureaci otrzymali certyfikaty, zwalniające ich w najbliższych dniach z obowiązku przystępowania do ustnej i pisemnej kontroli wiedzy i umiejętności.

 

13.10.2011 36 numer gazetki szkolnej "Duża Przerwa"

pobierz >>

WYWIADY Z NAUCZYCIELAMI W POSZCZEGÓLNYCH NUMERACH GAZETKI POBIERZ >>

  

12.10.2011   Wycieczka klas II TE/THO i II TMH do Torunia
05.10.2011

05.10. br. klasa I TE/THO uczestniczyła w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Torunia. Uczniowie zwiedzili Starówkę, a w Muzeum Uniwersyteckim mogli zobaczyć portrety rektorów UMK, salę Senatu i wystawę Meli Muter, jednej z najwybitniejszych postaci polskiego malarstwa XX wieku. Mogli też podziwiać dwa obrazy z warsztatu Jana Brueghela Starszego, a także sztukę współczesną w Muzeum „Na piętrze”. Pobyt umilił seans filmowy w Cinema City i film „Porwanie”.

04.10.2011

04.10.2011 szkoła gościła pracownika Centrum Profilaktyki przy Szpitalu Onkologicznym w Bydgoszczy p. Joannę Bajerską, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne na temat chorób nowotworowych. Uczniowie z czterech klas II TE/Hot., II T Mech., III TE, III T Hot/Mech mieli możliwość dowiedzieć się, jak rozpoznawać pierwsze objawy nowotworów, jak przeprowadzać samobadanie i jak ważne jest wczesne wykrycie choroby. Zajęcie dla kolejnych klas przewidziane są na wiosnę.

 

30.09.2011 Szkolne zawody sportowe pobierz wyniki >>

zobacz zdjęcia >>

 

30 października 2011r. o godz. 9.00 w naszej szkole został zorganizowany Dzień Sportu. Imprezę otworzyło przemówienie dyrektora Stanisława Bytnara, który życzył wielu sportowych sukcesów wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach. Organizatorzy przewidzieli wiele konkurencji. Były to m. in. bieg pierwszoklasisty, bieg na 60 m, skok w dal, przeciąganie liny, pchnięcie kulą, turniej piłki siatkowej. Odbył się też mecz w piłkę siatkową "Nauczyciele kontra uczniowie", w którym zwyciężyła młodzież. Na szczęście sprzyjała pogoda i wszystkie zaplanowane konkurencje się odbyły. Zawodnikom dopingowali uczniowie oraz nauczyciele. Dzień Sportu został przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, pp. Sabinę Mikulską, Łukasza Molczyńskiego, Piotra Słupkowskiego i Arkadiusza Żabińskiego. Gratulujemy zwycięzcom, a organizatorom dziękujemy za przygotowanie imprezy.

28.09.2011

W Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2011/2012 r., do Zarządu zakwalifikowały się następujące osoby:

Rogowski Dariusz kl. II TMH

Głogowska Maria kl. I THO

Osmańska Katarzyna kl. I TE

Szczygieł Monika kl. I THO

Jeziorowski Jan kl. III TMH

Socha Bartek kl. II TE

Borzykowska Alicja kl. I THO

 

27.09.2011

Uczniowie klasy II Technikum Mechatronicznego Piotr Kaczor i Michał Balmas zajęli I miejsce w konkursie organizowanym przez Burmistrza pt.: "Ojciec Bernard z Wąbrzeźna". Oceniono wartość merytoryczną, sposób prezentacji tematu, oryginalność pomysłów, stronę artystyczną i technikę. Na konkurs wpłynęło 16 prac konkursowych. Praca powstała pod opieką P. Sandry Różyńskiej.

więcej 1 >>                 więcej 2 >>

 

19-24.09

 

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczący w programie eTwinning odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę hotelarską w Kladnie (Czechy). Koordynatorem wyjazdu była Aleksandra Ługiewicz. 10 osobowa grupa uczestników projektu zwiedziła Kladno i okolice, Pragę, kopalnię węgla kamiennego oraz złożyła wizytę w straży pożarnej i komendzie policji. Dodatkową atrakcją było wspólne gotowanie tradycyjnych potraw obu krajów. Całość obfitowała w zajęcia językowe. Więcej >>

 

23.09.2011 Wystawę nauczyciela ZSZ, P. Piotra Słupkowskiego "Broń pancerna i umundurowanie XX wieku" możemy oglądać w WDK od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Czynna będzie ona do 30 września.
22.09.2011

„ZBIERAMY KREW DLA POLSKI”

Ogólnopolska akcja „Zbieramy krew dla Polski” dotarła do Wąbrzeźna. W czwartek 22 września 2011 PCK w Wąbrzeźnie i INTERMARCHE zorganizowały pobór krwi w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy. Poborowi krwi towarzyszył pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie.

 

20.09.2011

Dnia 20.09.2011 odbyło się ze spotkania Prezesa firmy P.H.S  Hydrotor SA z Tucholi, z uczniami naszej szkoły. W spotkaniu wzięło udział łącznie ok. 40 uczniów kl. I i II Technikum Mechanicznego i Mechatronicznego. Pan Prezes Wacław Kopiński podczas spotkania przedstawił historię firmy, profil produkcji oraz  dynamiczny rozwój zakładu w ostatnich latach. Wiele uwagi pracodawca poświęcił przedsiębiorczości oraz perspektywom rozwoju firmy oraz zapotrzebowaniu w przyszłości   na inżynierów mechaników, mechatroników, pracowników do obsługi obrabiarek CNC oraz pracowników  marketingu ze znajomością języków obcych. W trakcie spotkania  uczniowie m. in. dowiedzieli się, jak prowadzić firmę, a także  mieli możliwość poznania zakładu, w którym być może będą mogli odbyć praktyki zawodowe. Pan Prezes zachęcał młodzież do wzięcia odpowiedzialności za swój rozwój zawodowy. W spotkaniu uczestniczyła Pani E. Robaczewska - nauczyciel z naszej szkoły, która w ramach Projektu  prowadzić będzie  zajęciach w szkolnych firmach symulacyjnych, gdzie uczniowie kl. II TMH będą mogli prowadzić wirtualną firmę.

 
16.09.2011 16 września 2011 roku odbyły się pierwsze zajęcia  Szkolnego Koła Naukowego w ramach projektu „Szkoła Sukcesu”. Więcej >>
14.09.2011 Ruszyła II edycja projektu SZKOŁA SUKCESU,  finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Czytaj więcej O PROJEKCIE >>
  Klub Turystyczny "Włóczykij" organizuje WFT - I Wąbrzeski Festiwal Turystyczny`2011, który odbędzie się w dniach 24.09 - 02.10.2011. Szczegóły na stronie klubu: www.klubwloczykij.pl
01.09.2011 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.              

Dnia 1 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego, 

w której uczestniczyli uczniowie ZSZ, dyrekcja oraz grono pedagogiczne, sekretarz Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie, pan Józef Krawczyk, i rodzice. Dyrektor szkoły, pan Stanisław Bytnar, skierował do młodzieży kilka ciepłych słów i wyraził przekonanie, że wybór szkoły dla każdego pierwszoklasisty okaże się trafny. Przypomniał również, że w ZSZ realizowane są projekty unijne, które podnoszą jakość kształcenia oraz umożliwiają uczniom własny rozwój. Dyrektor szkoły przedstawił także nowych członków Rady Pedagogicznej, pp. Kamilę Gutowską-Mądrą i Elżbietę Piątek. Obecny na uroczystości sekretarz Starostwa Powiatowego, pan Józef Krawczyk, życzył młodzieży wielu sukcesów w nauce i powodzenia w nowym roku szkolnym 2011/2012. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym.

Rok szkolny 2011/2012
   

Zakończenie miesięcznej praktyki zawodowej w Hotelu St. George w Ciechocinku - zdjęcia z egzaminu praktycznego klasy II THO więcej >>

09.07.2011

 

Praktyki zawodowe grupy 12 uczniów z ZSZ w Hotelu Uzdrowiskowym "St. George" w Ciechocinku dobiegły końca. Zdjęcia >>

 

22.06.2011 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011 na dziedzińcu szkoły przy ul. Żeromskiego 6.

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Z tej okazji 22 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie ZSZ oraz grono pedagogiczne i zaproszeni goście. Obecny na niej sekretarz Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie, pan Józef Krawczyk, podziękował uczniom za owocną pracę i pogratulował osiągniętych wyników w nauce. Dyrektor szkoły, pan Stanisław Bytnar, skierował do młodzieży kilka ciepłych słów, życząc udanego wakacyjnego wypoczynku. Szczególne gratulacje złożył uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżnili się w różnych konkursach. Zostali oni również obdarowani książkami i dyplomami. Najlepszym uczniom serdecznie gratulujemy.  A my spotkamy się już po wakacjach. Nagrodzeni i wyróżnieni pobierz >>

  Aktualny wykaz podręczników i programów nauczania do pobrania w zakładce dokumenty szkolne
  ZSZ został zgłoszony do II edycji projektu SZKOŁA SUKCESU,  finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Czytaj więcej >>
13.06.2011

Praktyki zawodowe grupy 12 uczniów z ZSZ, którzy będą poznawać i doskonalić swoje umiejętności z zakresu obsługi hotelowej i konsumenckiej w Hotelu Uzdrowiskowym "St. George" w Ciechocinku

Czas trwania praktyki: 13.06. - 09.07.2011 r.

W ramach praktyk pełne wyżywienie, zakwaterowanie, zwrot kosztów dojazdu i opieka.

O spotkaniu organizacyjnym >>

Zdjęcia >>

  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną o naszej szkole z najnowszą ofertą edukacyjną pobierz >>
  Klub Turystyczny "Włóczykij" prowadzony przez dwóch nauczycieli z ZSZ i zrzeszający uczniów naszej szkoły ma już swoją stronę www patrz >>http://www.klubwloczykij.pl/
  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna na www.pedagogia.pl

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi w szkole polega na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia. Ruszył pierwszy portal internetowy, który skutecznie pomoże nauczycielom, pedagogom oraz psychologom w tym trudnym zadaniu.

 

23.05.2011

Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego

          23 maja uczniowie klasy I Technikum Ekonomicznego odwiedzili Warszawę. Celem zorganizowanej przez p. Aleksandrę Goldyszewicz oraz p. Ewelinę Robaczewską wycieczki przedmiotowej była "lekcja bankowa", która odbyła się w Narodowym Banku Polskim. Instytucja ta od wielu lat realizuje własne projekty edukacyjne, a ponadto wspiera i promuje różne inicjatywy z zakresu edukacji ekonomicznej. Jej działania edukacyjne skierowane są do ludzi różnych zawodów, ale promujących wiedzę ekonomiczną.

          W czasie wycieczki uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centralną Bibliotekę NBP oraz salę konferencyjną im. Wł. Grabskiego. Mieli także niepowtarzalną okazję zapoznania się w formie interesujących warsztatów z zadaniami NBP oraz sposobami zabezpieczeń banknotów. Z pewnością nie lada atrakcją dla młodzieży była możliwość wymiany funkcjonującej w obiegu dwuzłotowej monety na dowolną kolekcjonerską tego samego nominału.  Warto podkreślić, że wyjazdy do NBP odbywają się od 10 lat, co stanowi bez wątpienia cenną tradycję Zespołu Szkół Zawodowych.

 

10.05.2011

W dniu 10 maja w ZSZ Wąbrzeźno odbył się konkurs wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym. Gracjan Joppek, uczeń klasy II Technikum Logistycznego ZSZ zajął III miejsce w konkursie. Pierwsze i drugie miejsce zajęli uczniowie wąbrzeskiego LO. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami.

maj 2011 Egzaminy maturalne
29.04.2011 Uroczystość pożegnania absolwentów więcej >>

zdjęcia >>

28.04.2011

Drzwi otwarte - pobierz program >>   

czytaj więcej >> 

zdjęcia >>    

 

28.04.2011

 

W czwartek 28 kwietnia na boisku szkolnym odbył się powiatowy etap XIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Do konkursu stanęły zespoły z ZSZ Wąbrzeźno, dwie grupy z wąbrzeskiego LO i jedna z liceum ogólnokształcącego w Płużnicy. Najlepszym zespołem okazała się drużyna z ZSZ Wąbrzeźno, w składzie: Monika Tokarska, Dorota Kamulska, Małgorzata Jankowska, Karolina Heberlejn, Krzysztof Heyer. Dnia 14 maja drużyna ta będzie reprezentowała powiat wąbrzeski w etapie wojewódzkim w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął zespół z LO w Płużnicy. Trzecie i czwarte miejsca  zajęły dwa  zespoły z ZSZ w Wąbrzeżnie. Na piątej i szóstej pozycji  znalazły się dwa zespoły z LO Wąbrzeźno. Opieka p. Lucyna Szwulińska.

  Zdjęcia >>  

 

  Michał Grzegorczyk zajął czwarte miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Logistycznym, który odbył się 7 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie. W nagrodę pojedzie na dziesięciodniową praktykę w Strykowie. Oprócz Michała w konkursie wzięły udział jeszcze dwie uczennice naszej szkoły: Marika Joppek i Monika Kryger.
Konkurs adresowany był do uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk oraz zainteresowanych zagadnieniami logistycznymi. Etap pisemny obejmował test jednokrotnego wyboru łącznie z zadaniem z zakresu planowania logistycznego, natomiast etap ustny sprawdzał wiedzę 10 uczestników, którzy najlepiej rozwiązali test. Główną nagrodą była dwutygodniowa praktyka w firmie Hellmann Worldwide Logistics, a dla nauczycieli trzech najlepszych uczniów przewidziano prenumeratę gazet "Magazynowanie i Dystrybucja" oraz "Top Logistyk". Gratulujemy finaliście konkursu i jego opiekunowi, pani Agnieszce Bochrze.

 

15.04.2011

Aleksandra Pastuszak, uczennica klasy II THO, otrzymała dyplom finalisty z rąk wiceminister oświaty Lilli Jaroń i nagrody rzeczowe podczas Olimpiady Myśli Jana Pawła II, która odbyła się w dn. 15-16 kwietnia w Suwałkach. Ola zwiedziła trochę Suwalszczyznę i pojechała na Wigry, do miejsca pobytu Jana Pawła II. Gratulujemy opiekunowi, pani Sandrze Różyńskiej.
 http://www.g6s.comoj.com/final/gallery0/final.htm - zdjęcia z konkursu
http://www.g6s.comoj.com/final/gallery1/final2.htm - zdjęcia z ogłoszenia wyników w Auli PWZS w Suwałkach

13.04.2011


Zakończyły się w  zajęcia z doradcą zawodowym  pn.

"Planowanie kariery zawodowej" w ramach projektu systemowego PO KL, działanie 9.2 pn.: "Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim", które prowadziła  p. A. Bykowska - Szelążek.

W zajęciach   uczestniczyło 12 uczniów z kl. IV THO i IV TMH. W ramach 40 - godzinnych zajęć młodzież odbyła indywidualne rozmowy z doradcą zawodowym podczas których mogli poznać swoje cechy osobowości i predyspozycje zawodowe pod kątem pracy w konkretnym środowisku zawodowym w oparciu o test obrazkowy skłonności zawodowych.

Po rozmowach odbyły się grupowe zajęcia wspomagające kompleksowe samopoznanie uczniów, postawy człowieka wobec świata zawodowego i aktywności na rynku pracy.

 

07.04.2011

Spotkanie w WDK w Wąbrzeźnie z podróżnikami MAGDALENĄ NITKIEWICZ I PAWŁEM OPASKĄ zorganizowane przez Klub Turystyczny ,,Włóczykij” działający  przy Stowarzyszeniu ,,Inicjatywa” w Wąbrzeźnie. Czytaj wywiad >>

 

Aleksandra Pastuszak z klasy II THO na wojewódzkim etapie Olimpiady Myśli Jana Pawła II zajęła II miejsce. Została tym samym zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego. Etap ten odbędzie się 15 - 16 kwietnia 2011 roku w Suwałkach. Opiekun Sandra Różyńska.

Link do strony organizatora: http://www.gim6.cdniku.pl/olimp/files/uczlau_ew.htm

 

06.04.2011 Egzamin praktyczny na zakończenie miesięcznych praktyk zawodowych klasy III THO w Pałacu Bursztynowym we Włocławku

zdjęcia >>

 

28.03-2.04.2011

 

Wizyta uczniów ze Średniej Szkoły Hotelowej (Střední hotelová škola) w Kladnie w Czechach. Ich przyjazd był efektem realizowanego  programu eTwinning, umożliwiającego współpracę szkół ponadgimnazjalnych za pośrednictwem mediów elektronicznych, koordynator P. A. Ługiewicz

czytaj >>

zdjęcia >>

 

05.04.2011 Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej szkole:

 

 i zapoznania się z programem Drzwi Otwartych pobierz>>

 

14.03.2011

Miesięczne praktyki zawodowe dla uczniów kl. III THO we Włocławku w hotelu „Pałac bursztynowy" (www.palacbursztynowy.pl/)

w ramach projektu systemowego PO KL, działanie 9.2
pn.: "Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim".
Pełne zakwaterowanie i wyżywienie dla 17 uczniów w Hotelu Arsenał.

Patrz zdjęcia z pierwszych dni >>

 

Więcej o projekcie >>

 

08.03.2011
Wyjazd uczniów klas maturalnych na Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA. Jest to cykliczna impreza adresowana do młodzieży szkół średnich odbywająca się na terenie miasteczka uniwersyteckiego UMK. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z ofertą kilkunastu szkół wyższych, uniwersytetów, politechnik i wyższych szkół zawodowych, zwiedzali tez poszczególne wydziały UMK oraz mogli skorzystać z porady doradcy zawodowego z Biura Kariery.
  Drzwi otwarte w ZSZ - 28 kwietnia 2011, w zakładce NABÓR`2011 już do pobrania wzór podania do szkoły i terminy rekrutacji
  Rekolekcje Wielkopostne`2011

11 kwietnia 9.00-9.30 nauka rekolekcyjna, 9.30 msza

12 kwietnia 9.00-9.30 nauka rekolekcyjna, 9.30 msza

13 kwietnia 9.00-9.30 nauka pokutna, 9.30 spowiedź i msza.

07.03.2011 „Animal Planet. Latające klejnoty. Dzikie bestie” wystawa nauczyciela Szymona Krawczyka w Galerii Wąbrzeskiego Domu Kultury.
16.02.2011

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru DP 35 czytaj >>

15.02.2011 Zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów klas maturalnych oraz klas trzecich technikum logistycznego i ekonomicznego w ramach projektu "Dziś uczeń - jutro pracownik"

Czytaj więcej >>     Zobacz zdjęcia >>

14.02.2011  

Plan lekcji dla SP i TU - II sem. - pobierz >>

 

31.01-13.02 Ferie zimowe
28.01.2011 Studniówka klas IV TE, IV TMH, IV TL i IV THO

zobacz zdjęcia >>

czytaj >>

 

12.01.2011  

Nowe wyposażenie dla Technikum Mechatronicznego, Mechanicznego i Handlowego w ramach projektu Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim.

czytaj >>

28.12.2010

Podpisano umowę o współpracy pomiędzy naszą szkołą a BBS Syke Europaschule w Syke.

Umowę o współpracy podpisali Starosta Krzysztof Maćkiewicz i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie Stanisław Bytnar, po stronie niemieckiej sygnatariuszami umowy byli Gerd Stӧtzel - Starosta Powiatu Diepholz oraz Horst Burghardt - dyrektor BBS Syke.

zobacz >>

17.12.2010

KLUB  TURYSTYCZNY ,,WŁÓCZYKIJ” przy Stowarzyszeniu ,,INICJATYWA”

w Wąbrzeźnie przy współudziale Urzędu Miasta Wąbrzeźno zorganizował spotkania z podróżniczką BEATĄ  JAKUSZEWSKĄ w szkole SP Myśliwiec i Pizzerii  Kameleon Wąbrzeźno.

Z podróżniczką nasi uczniowie z Klubu przeprowadzili wywiad czytaj >>
 

15.12.2010

 

Projekt "Efektywny Nauczyciel Zawodów Ekonomicznych" czytaj więcej >>

 

14.12.2010 MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ ROKU SZKOLNEGO 2010/2011. Dnia  14.12 odbyło się losowanie grup, które zostało przeprowadzone pod nadzorem p. Łukasza Molczyńskiego przez dwie uczennice klasy II, w obecności klasy II b wz. Pobierz wyniki losowania >>
 

13.12.2010

 

Zawody w halowym turnieju piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych o puchar Starosty Wąbrzeskiego i prezesa TKKF, nasza szkoła wygrała odnosząc zwycięstwa z ZS Wronie 13:1 i  ZSO Wąbrzeźno 6:4. Drugie miejsce zajęło ZS Wronie wygrywając z ZSO Wąbrzeźno 4:1. Zobacz zdjęcia >>
12.2010

 

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim. Okres realizacji 2010-2013. Biuro projektu: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Przeczytaj więcej w dziale PROJEKTY >>

08.12.2010

Wyjazd uczniów -18 z kl. IV TE i III TE na Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Kazimierza  Sokołowskiego organizowanym przez UMK Toruń pod opieką P. A. Goldyszewicz.

 

07.12.2010

Wycieczka klasy III TE/TMH do Torunia pod opieką pp. A. Goldyszewicz, L. Jachimowicz.

 

06.12.2010 Szlakiem atrakcji turystycznych powiatu wąbrzeskiego...

klasa IV Technikum Hotelarskiego na wycieczce pod opieką P. W. Trzcińskiego 

zobacz zdjęcia >>

 

06.12.2010 Wewnątrzszkolny etap XI Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości organizowanej przez Konsulat Brytyjski w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii - organizator P. A. Goldyszewicz

 

06.12.2010

Zakończenie projektu - szkolenie zawodowe barmańskie dla 12 uczniów technikum hotelarskiego prowadzone

w wymiarze 30 h w placówce szkoleniowej w Toruniu.

Zobacz zdjęcia >>

06.12.2010 Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową   w ramach kiermaszu mikołajkowego.

Pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na dalsze leczenie Olka Pesty - syna naszej absolwentki.

06.12.2010 Mikołaj odwiedził także naszą szkołę. zdjęcia >>
30.11.2010 Wycieczka klasy IV TL do Torunia pod opieką P. Kamili Bohdziewicz. Uczniowie zwiedzili mini  muzeum poświęcone 117 lat Komunikacji Miejskiej w Toruniu w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Toruniu

pt. Ocalić od zapomnienia - Toruńskie Tramwaje" i Planetarium. Zobacz zdjęcia >>

29.11.2010
29.11.2010

W Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie zorganizowany został konkurs  na prezentację multimedialną z geografii i turystyki.

I miejsce – Piotr  Kaczor – kl. I TMH – Budowa  wnętrza Ziemi

II miejsce – Ilona  Szwulińska – kl. II THO – Alternatywne  źródła energii

III miejsce – Adam  Fiałkowski – kl. II TL – Małopolska, Karpaty i Podkarpacie

Nagrodzeni uczniowie otrzymali cenne nagrody w postaci książek. Organizator: Wojciech Trzciński.

 

Możesz zobaczyć najlepszą prezentację pobierz >>

 

25.11.2010

 

Dnia 25.11.2010 w ZSZ odbyła się lekcja otwarta na temat "Etyka zawodowa - kodeks etyki" przeprowadzona przez mgr Ewelinę Robaczewską pod opieką merytoryczną mgr Aleksandry Goldyszewicz. Lekcja odbyła się w ramach projektu "Efektywny Nauczyciel Zawodów Ekonomicznych" realizowanego w ramach PO KL przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy "Nowe Media". Spotkanie było filmowane.

24.11.2010

 

Dnia 24.11.2010 w ZSZ w Wąbrzeźnie odbyła się po raz szósty konferencja metodyczna dla nauczycieli ekonomicznych przedmiotów zawodowych, podstaw przedsiębiorczości oraz wiedzy o społeczeństwie pt. Edukacja ekonomiczna Narodowego Banku Polskiego.

W ramach spotkania odbył sie wykład mgr Grzegorza Hinza - pracownika NBP w  Bydgoszczy.

W konferencji uczestniczyli nauczyciele z ZS we Wroniu, ZS z Golubia Dobrzynia i z naszej szkoły.  Wykładu Pana Hinza wysłuchali także uczniowie ZSZ i grupa z WTZ Wąbrzeźno.

Organizator - doradca metodyczny

mgr Aleksandra Goldyszewicz.

 

Laureatkami stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostały w tym roku  uczennice Magdalena Piotrowska z kl. IV THO i Monika Kryger z kl. IV TL, zaś uczennica Małgorzata Jankowska  z kl. II TE otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

23.11.2010

W dniach 23-26.11 br. odbędzie się próbna matura z Operonem, zobacz więcej w dziale Matura.

W naszej szkole deklarację maturalną złożyło 95 uczniów.

19.11.2010

Wycieczka przedmiotowa klasy III TL do Kolegium Języków Obcych do Torunia pod opieką P. A. Ługiewicz.

 

Nic tak nie pomaga w nauce jak aktywne zajęcia. Okazję, by się o tym przekonać miała klasa III TL podczas zajęć z języka angielskiego w Collegium Językowym w Toruniu. 17-osobowa grupa trzecioklasistów wraz z wychowawczynią,

P. Aleksandrą Ługiewicz odwiedziła szkołę językową w Toruniu. Zajęcia odbywały się w formie dramy i były prowadzone w języku angielskim. Nasi uczniowie i studenci podzieleni byli na 3 grupy. Każda z grup miała za zadanie przedstawienie kilku scenek, m.in. każda z drużyn musiała odegrać przydzieloną im bajkę. Wszystkie prezentacje odbywały się w języku angielskim, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mieli okazję rozwinąć i poszerzyć swoją znajomość języka. 2-godzinne warsztaty przypadły uczniom do gustu, były prowadzone ciekawie i łączyły w sobie zabawę

z nauką, co było ich główną zaletą.

17.11.2010   Międzyszkolne zawody sportowe w piłce ręcznej chłopców.

I miejsce - ZS  Wronie, II miejsce ZSZ, III miejsce - LO

10.11.2010

W naszej szkole odbyła się Akademia z okazji

11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości

czytaj więcej >>

02.11.2010

 

Pomóżmy naszej absolwentce Agnieszce i jej choremu synkowi Olusiowi czytaj więcej >>

 

25.10.2010

Wycieczka o charakterze rekreacyjno – integracyjnym do gospodarstwa agroturystycznego 

Państwa Tobolewskich w Wałyczyku dla klas I a WZ i I b WZ - liczba uczestników  47

Kierownik wycieczki - Wojciech  Trzciński

22.10.2010

KLUB  TURYSTYCZNY ,,WŁÓCZYKIJ” zaprasza na SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI LECHEM I WOJCIECHEM  FLACZYŃSKIMI

godz. 17:00, Wąbrzeski Dom Kultury zobacz więcej >>

19.10.2010

Materiały do pobrania w dziale dokumenty szkolne dla nauczycieli:

Lista uczniów, którzy muszą mieć opracowane przez nauczycieli uczących Indywidualne Programy Edukacyjno -Terapeutyczne IPET  

19.10.2010

 

I ja mogę być dawcą

Uczniowie dwóch klas maturalnych – IV TE i IV TL mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach na temat przeszczepu organów, możliwości oraz procedur zostania dawcą. Zajęcia zorganizowała szkolna pielęgniarka i pedagog w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki. Zaproszeni goście – pracownicy Collegium Medicum oraz Centrum Transplantologii w Bydgoszczy – przybliżyli zasady pobierania narządów, dokonywania przeszczepów, odpowiadali na pytania uczniów, a także rozdali deklaracje woli dla chętnych. Pamiętajmy, że to głównie od naszej woli może zależeć życie drugiego człowieka i warto, by najbliżsi ją wcześniej znali.
 

13.10.2010

 

 

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

godz. 12:45

Nauczyciele koordynujący: E. Rutkowska, St. Kowalska, L. Jachimowicz Czytaj >>

zobacz zdjęcia >>

08-10.10.2010

Rekreacja i nauka w Borach Tucholskich więcej >>

05.10.2010   Międzyszkolne rozgrywki w piłkę nożną chłopców na Orliku.

Nasi zajęli II miejsce, opieka Pan Piotr Słupkowski

zobacz zdjęcia >>

  W kolejnym numerze CWA 40/2010  artykuł o naszej szkolnej gazetce, Dużej Przerwie, która obchodzi w tym roku jubileusz: 8 - lat :)

Jedyna gazetka szkolna wydawana w naszym powiecie

(w szkołach ponadgimnazjalnych)

05.10.2010

 

Odbyły się biegi sztafetowe dla szkół ponadgimnazjalnych
Wyniki: dziewczęta
I miejsce – ZSZ Wąbrzeźno
II miejsce – LO Wąbrzeźno
III miejsce – ZS Wronie
chłopcy
I miejsce – ZSZ Wąbrzeźno
II miejsce – LO Wąbrzeźno
III miejsce – ZS Wronie

Wszystkim naszym uczniom i ich opiekunom serdecznie

gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia >>

 

04.10.2010 Uroczystość ślubowania i otrzęsin klas pierwszych.

Organizator - SU i klasa II TE. Zobacz zdjęcia >>

Puchar przechodni  "Super I klasa" wywalczyła I TMH (wych. Anna Klimek)

 

03.10.2010 W ostatnim numerze CWA nr 39/2010 aż trzy artykuły informujące o wydarzeniach z życia naszej szkoły
03.10.2010 W dziale dokumenty szkolne umieszczono elektroniczną wersję planu lekcji
wrzesień 2010 We wrześniu 2010 w Zespole Szkół Zawodowych zakończył się projekt ekologiczny ,,Struga Wąbrzeska jako korytarz ekologiczny". Projekt nie miał tylko charakteru poznawczego, ale prowadzone były również warsztaty, z dziedziny poznania koryta rzeki Strugi Wąbrzeskiej. Organizatorem byli